Želeli smo približati čudoviti svet narave in zapuščino naših prednikov svetu »sodobnih« učencev, da bi ga doživeli skozi fotografski- ali videoobjektiv, skozi obdelavo posnetkov, pripravo ustvarjalnih e-gradiv, ki bi jih lahko delili s svojimi vrstniki in na svojevrsten način doživljali naravne in kulturne posebnosti svojega okolja. S projektom želimo zagotoviti povezanost šol z lokalnim okoljem in povezanost v okviru mreže, želimo dodati svoj kamenček v bogat mozaik naše kulturne in naravne dediščine.

V tem šolskem letu smo posebno pozornost namenili KULTURNI DEDIŠČINI V obliki SPOMINKOV.

Po tematikah, vezanih na glasbo, stročnice, arhitekturo, domače obrti in kulinarično dediščino, se bomo v šol. l. 2022/23 dotaknili SPOMINKOV. Šole vabimo, da svojo kulturno dediščino predstavijo v obliki spominkov. To so lahko zanimivi predmeti, zapisi pesmi, obeski, slike, igre ipd. ki predstavljajo vašo kulturno dediščino na poseben način – v obliki spominka. Morda je to nekaj, kar je že samo po sebi lahko del kulturne dediščine (npr. serija starih razglednic kraja), nekaj, kar ste že ustvarili, lahko pa je nekaj, kar bo šele nastalo – zanimiv izdelek, predstavitev ali kaj drugega. Povežite se z okoljem, raziščite svojo kulturno dediščino in jo na izviren način ponudite tudi ostalim.